Helyi történet

Tar Miklós korábbi szakágvezető tevékenysége

A DVTK torna szakosztályában tornázott egy csapatban azzal a Molnár Imrével, aki részt vett 1972-ben és 1976-ban is az Olimpián.
Pályafutását, mint mérnök képzelte el és a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki Karán szerzett diplomát. Sportpályafutását azonban az egyetemen is folytatta, és nemcsak mint versenyző, de mint edző is tevékenykedett.
A tornaélet meghatározó személyisége Miskolcon több, mint 40 éve. Neki köszönhető, hogy Miskolcon még a mai napi működik tornaegyesület. Nehéz éveket élt át, mert nem volt mindig otthona a tornának. Így a DVTK, Miskolci Sportiskola, Fáklya SE, MÉMTE, MEAFC, majd az újjáalakult Miskolc Sportiskola adott otthont ennek a sportágnak mindig más és más helyszínen. Ő küzdött azért, hogy a tornaszerek megmaradjanak, újakat is szerezett, szponzorokat talált. Sokszor ő javította, szerelte a szereket.
Edzőként számos sikeres eredménnyel büszkélkedhet. Voltak olyan évek, amikor mind a leány, mind a fiú csapatával az Országos Bajnokság (ifi és felnőtt II.) dobogóján végzett összeszámlálhatatlan egyéni összetett és szerenkénti érmekkel.
A TF főiskolás és egyetemi bajnokságokat nyert leány versenycsapatát a 80-as években a keze alól kikerült tornászok alkották.
Több tornásza is átkerült más egyesülethez, ahol jobb körülmények között dolgozhattak és értek el kimagasló eredményeket. (Karlecz Enikő Bp. Postás, Siskó Zsófia és Kajuok Aisa Békéscsaba.)
Gyulai Gergő is az ő tanítványa volt, aki ma a Magyar Torna Szövetség egyik meghatározó embere.
Széles nemzetközi kapcsolatot épített ki, és rendszeresen rendezett Miskolcon nemzetközi versenyt, ahová neves válogatott versenyzőket is meghívott bemutatót tartani, élménybeszámolóra.
Versenyzőivel ő is részt vett nemzetközi versenyeken!2014.01.01-től új szakágvezető Draskóczy Gábor/lásd kapcsolatok/